Ekibimiz

Dilek Gümüşlü
dilek.gumuslu@talentfocus-tr.com

Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ve ODTÜ Ekonomi mezunu olup, iş hayatına Garanti Bankasında Management Trainee olarak başladı. Üç yıl bankacılık deneyiminin ardından, Andersen Yönetim Danışmanlığı’nda Strateji, CRM, Süreç Yapılandırma ve Organizasyonel Gelişim projelerinde görev aldı. Bireysel emeklilik sisteminin kurulduğu dönemde, AvivaSa’da CRM Program Yöneticisi ve Kurumsal Projeler ve Dağıtım Kanalları Müdürü olarak farklı iş birimleri ve ekibin yöneticiliğini yürüttü.

Dubai’de yaşadığı dönemde kariyerine danışmanlık ve iş geliştirme projeleriyle devam etti. 2012 yılında Türkiye’ye döndüğünde yeni bir alana yönelerek, Üst Düzey Yönetici Yerleştirme-Executive Search ve Liderlik Gelişimi alanında faaliyet gösteren uluslararası Odgers Berndtson ve Transearch firmalarında Danışman olarak çok sayıda projede sorumluluk üstlendi. Perakende, Finansal Hizmetler, Üretim, Otomotiv ve Telekom başta olmak üzere, sektörlerin önde gelen şirketleri ile Yetenek Yönetimi, Liderlik Gelişim, Yetenek Kazanımı, Değerlendime ve Koçluk projelerinde, kişi ve kurumların kariyer planlama, yetenek kazanma ve yönetim ekibi /takım değerlendirme ve geliştirmesine destek oldu.

20 yıla yaklaşan profesyonel iş hayatında yöneticilik ve danışmanlık alanlarında farklı kurum ve coğrafyada edindiği kazanımlarla hayallerini gerçekleştirmek üzere çalışmalarına devam ediyor. Kurumlar ve profesyonellerle çalışmanın yanısıra, öğrencilerle kariyerlerinin başlangıcında keşif ve farkındalık çalışmaları yapmak en keyif aldığı alanlardan biri.

Kariyeri boyunca aldığı ve verdiği birçok eğitimin yanısıra, Adler Koçluk Sertifika Programı, Mindfulness, EQ in Leadership Sertifika Programlarını tamamladı. Evli ve iki çocuğu var.

Uzmanlık Alanları

 • Liderlik Gelişim Programları
 • Değerlendirme-Gelişim Merkezi Çalışmaları
 • Kişilik Envanterleri Değerlendirme
 • Orta-Üst Düzey Yönetici Araştırma
 • Kariyer Koçluğu
 • Yönetici Koçluğu
 • Yönetim Danışmanlığı
Songül Sancaktar
songul.sancaktar@talentfocus-tr.com

İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra İşletme Yüksek Lisans (CPIM) programı ve sonrasında New York Üniversite’sinde Finans Eğitimi aldı.

Yurtdışı eğitimi süresince eğitimi ile ilgili bir Finans Araştırma Kuruluşu’nda Araştırma Uzmanı olarak çalıştı. Uluslararası tüm finansal kuruluşların finansal verileri üzerinde yaptığı analiz çalışmaları aynı araştırma kurulunun yayınladığı dergide yayınlandı. Türkiye’ye döndükten sonra uluslararası şirket bünyesinde Satış, İhracat alanlarında görev yaptı. Türkiye’nin ilk ve tek kadın radyosunu kurdu, bu radyo aracılığı ile sosyal amaçlı birçok proje gerçekleştirdi.

2005 tarihi itibari ile aldığı eğitim ve geliştirme programları ile Üretim, Telekomünikasyon, Otomotiv, Medya, Ambalaj, Teknoloji, Lojistik, Enerji sektörlerinde yüzlerce Uzman, Orta Seviye ve Üst düzey seçme ve yerleştirme projesi olmak üzere, Değerlendirme Merkezi (Assessment) projeleri, Outplacement, Performans Yönetim Sistemi çalışmaları, Organizasyonel Değişim ve Gelişim projelerinin gerçekleştirilmesinde, İş Analizleri, İş Tanımları, İş Değerlendirmesi, Talent Pool oluşturulması, Kariyer Koçluğu alanlarında Kıdemli Danışman olarak çalıştı.

Uluslararası Koçluk Fedarasyonu bünyesinde CTI’ın düzenlemiş olduğu Co-Active Koçluk programını 2007 yılında tamamladı. Bireysel gelişim çalışmalarına destek olan ThetaHealing, Silva Metod alanlarında eğitimlerine devam edip halen Bireysel Gelişim ve Kariyer Danışmanlığı alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Uzmanlık Alanları

 • Değerlendirme-Gelişim Merkezi Çalışmaları
 • Liderlik Gelişim Programları
 • Orta-Üst Düzey Yönetici Seçme & Yerleştirme
 • Outplacement
 • Kariyer Danışmanlığı
 • Onboarding Danışmanlığı