Sürdürülebilirlik Odaklı Kurumsal Mentorluk Platformu

Sürdürülebilir bir dünya için Markamentor ve TalentFocus olarak güçlerimizi birleştirdik; “Sürdürülebilirlik Odaklı Kurumsal Mentorluk Platformunu” kurduk.

Dünyamız için giderek önemi artan ‘Sürdürülebilirlik’ kavramı, kurumların tüm çalışanları ile sahiplenilmesi gereken bir yönetim anlayışı. Bu alanda daha fazla işgücüne ve kolektif düşünmeye ihtiyacımız var. “Sürdürülebilirlik Odaklı Kurumsal Mentorluk Platformu’ bu amacı yerine getirebilmek üzere “Markamentor” ve “”TalentFocus” şirketlerinin ortaklaşa geliştirdikleri ve kurumlarda “Sürdürülebilirlik Elçilerinin” oluşturulması için tasarladıkları bir işbirliği platformudur.

Platformda; kurumsal yapılar için ‘mentorluk’, ‘gönüllü iletişimi’, ‘sürdürülebilirlik yeteneklerinin analiz ve gelişimi’, ‘kurumsal sosyal sorumluluk projeleri’ konularında hizmet sunulmaktadır. Sürdürülebilirlik amaçlarına dair ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirlik konuları kapsamında platform içeriği hazırlanmıştır. Platformda yer alan programlar, farklı sürdürülebilirlik konularındaki gelişimleri sağlamaktadır. Bu programlardan ilki olan “Kadın Liderler Mentorluk Programı”; Sürdürülebilir bir dünya için, kadınların, iş hayatında üst yönetim görevlerinde daha fazla yer alabilmeleri, daha fazla iş yaşamının içerisinde olabilmeleri ve eşit işe eşit ücret yaklaşımına kavuşulabilmesi için tasarlanmıştır.